jest obecnie pusty...
wyszukiwanie zaawansowane
  • O firmie
  • Kontakt
  • Regulamin

Olimp Taurine Mega Caps, 120 kaps.

Dostępność: Niedostępny

Nr produktu: OOA006

18,34

Opis produktu:

TAURINE MEGA CAPS®  - aż 1500 mg najwyższej jakości tauryny w jednej kapsułce MEGA CAPS!!!


Tauryna jest aminokwasem warunkowo-niezbędnym, powstającym z metioniny i cysteiny. Występuje w organizmie jako wolny aminokwas lub składnik prostych peptydów - w płytkach krwi i żółci, gdzie z kwasami żółciowymi tworzy kwasy taurocholowe. Aminokwas ten nie stanowi elementu budulcowego białek ustrojowych, jest jednak niezbędny w procesach ich przemiany. Organizm ludzki wytwarza niewielkie ilości tauryny, przy czym jej ilość jest niewystarczająca szczególnie dla organizmów młodych i rosnących oraz wykonujących wysiłek fizyczny. Tauryna, podobnie jak glutamina magazynuje azot w organizmie. Podczas wysiłku fizycznego w organizmie wytwarzana i uwalniana jest w nadmiernych ilościach serotonina - hormon powodujący reakcje kataboliczne mięśni. Tauryna ogranicza wytwarzanie tego hormonu. Zmniejszona ilość wytworzonej serotoniny powoduje, że organizm nie odczuwa zmęczenia i może wykonywać wysiłek fizyczny znacznie dłużej. W warunkach obciążenia organizmu wysiłkiem fizycznym, tauryna utrzymuje długo wysokie stężenie jonów wapnia w komórkach nerwowych i mięśniowych.
 
Preparat przeznaczony dla osób dorosłych, aktywnych fizycznie i sportowców, którzy dążą do zminimalizowania skutków zmęczenia oraz chcących osiągnąć zadowalający efekt rozwoju siły i masy mięśniowej.
 
 
Informacja żywieniowa 1 kapsułka 2 kapsułki
Tauryna 1500 mg 3000 mg

Zalecana dzienna porcja: 1-2 kaps. dziennie w zależności od intensywności wysiłku lub inaczej, po konsultacji z dietetykiem lub lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

 

 

 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:

Olimp Glucosamine flex, 60 kaps. Olimp Glucosamine flex, 60 kaps.

Usprawnia funkcjonowanie stawów i pobudza ich odbudowę...

Cena: 120,00 zł Więcej

Zapraszamy do dodania opinii o Olimp Taurine Mega Caps, 120 kaps.

Ładowanie...